"Kaplumbağalar da uçar!"

"Ev sanki geçmiş yüzyıllara uzanan büyük, suskun bir ailenin üyeleriyle dolu. Orada, ikinci kişiliğimle yaşıyorum ve yaşamı geniş anlamıyla, bir var olan bir yok olan bir şey olarak algılıyorum."

-Carl Gustav Jung-

20080213

sabah sabah engelli koşu.


Gece rüyamda gördüm ki; -aslında REM uykusunun ne zaman bünyeye nüfus edeceği belli olmaz. Bu sabaha karşı olması da muhtemel yani. Ha bir de kime göre sabah? Bazısı der sabah imam seslendi mi kaçırmayalım?, birisi der kızım hala mı uyuyorsun öğlen oldu kalk! Değişebilir yani.

Ne diyorduk; rüyamda geç kalıyordum. Aslında ben dolayısıyla bir geç kalma durumu yoktu. Başkaları benim geç kalmamı sağlayacak şekilde önüme engel koyuyordu. Bi an kendimi bu engellere engel olamazken bir engelli gibi hissettim. Sanki bu engelli halim pek hoş karşılanmayacak, sanki benden bişileri soğutacak gibi hissettim. Ki öyle de oldu. İçimde koskocaman bir korkuyla bakmaya gidiyordum, yolda bana engel olanın üstüne bir de engel olmamak gerektiğini vurgulayanlar engel oldu. İstemeden oldu ya gerçi oldu işte. Sonuç tam 3 saat, 5 saat için koşmuş ben. Engelli bir koşuydu. Netice görünemedi o sırada sabah olmuş ki, o sırada rüyanın en heyecanlı yerinde uyanılmıştı ki...

1 yorum:

Sokak Lambası dedi ki...

Hayırdır inşallah:))

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails
haberler haberler